Hesap Ayarlarınız

Sn. aşağıdan hesabınızla ilgili işlemlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 64,330.87 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Mitoloji

Görseller Yükleniyor
Kuzey Kafkasya Mitolojisi Nartlardan Beri
  • Karşılaştırma Listenize Ekleyin
  • Fiyat Düşünce Bana Bildir
  • Alarm Listenize Ekleyin
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ürün Yorumları
  • Kargo ve Ödeme

Yazar: Nuray Gök Aksamaz
Sayfa Sayısı: 202
Basım Tarihi: 2001
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Boyut: 13,5 x 19,5 cm
Dil: Türkçe
Cilt Tipi: Karton Kapak
ISBN: 975-431-112-9


"Önce efsaneler vardı. Dünya ve insanlık tarihinin ilk kaynaklan bunlardı... Efsanelerin başlangıcı, zamanın karanlık ve sisli bulutları arasından yükselen Elbruz dağında zincire vurulmuş Promethe mi, yoksa Nart Nasren mi? Kanatlı atlarıyla karlı dağlardan ovalara uçarak inen yiğit Nartlar... Tek gözlü devler... Bunlar eski Yunan mitolojisinden mi alınmış? Yoksa eski Yunanlılar Kafkasya'dan mı gelip Olimpos dağına yerleşmişler?"

Aydın O. Erkan

"Yunanlılara şarktan, Mezopotamya'dan ve Önasya'dan birçok kültür varlığının geldiği malumdur. Bildiklerimize göre, bronz dökümü ve demircilik de bu yol üzerinden onlara erişmiştir. Hephaistos'un Kafkasya'da demircilik ettiğini de bilmekteyiz... Mitolojinin hakkı vardır: Promethe ve Hephaistos Yunanlılara Kafkasya'dan gelmişlerdir...

Polyphem epizodunun, Oğuzlar tarafından da sonradan kalabalık bir şekilde iskân edilen Kafkasya'dan, M.Ö. XIII. ile VII. yy. arasında denizci kavimler aracılığı ile Ege'ye götürüldüğünü, orada daha başka yabancı malzeme ile birlikte Odisseia içine girdikten sonra, aynı lokal rivayetlerin XI.-XV. yy. arasında Kafkasya ve Anadolu'nun yukarı bölgelerine kuvvetli bir şekilde yerleşen Oğuzların eposlarına girdiğini ve sonunda Dede Korkut kitabına yazıldığını tahmin ediyorum... Kafkas kavimlerinden Megrel ve Osetlere ait Nart lejandları içinde iki Polyphem rivayetinin de not edilmiş bulunması, her iki epostaki epizodların asıl çıkış yerlerini bulmak imkânını bize vermektedir."

Tahir Alangu

"Nart destanları eski Çerkeslerin yaşam biçimleri ve inançları hakkında bize değerli bilgiler vermektedir. Destanlardaki olaylar, göçebe bir toplumda değil tarım ve hayvancılıkla uğraşan yerleşik bir toplumda geçmektedir. Destanların yanısıra masal niteliğinde anlatılar da vardır."

Yaşar Bağ

"Kafkas dilleri uzmanlarında P. K. Uslar 1896'larda, "Nart destanlarının derlenip yayınlanmasının çok gecikeceğini, bu gecikmenin dünya uygarlığı için büyük bir zaman kaybı olacağı"nı ileri sürmüştü. Yüzyıl sonra bu bilim adamının arzusunun Hadağatle Asker, Şortan Askerby, Meremkul Vladimir gibi araştırmacılar, Prof. Yinalipa Şalwa gibi bilim adamları tarafından kısmen de olsa yerine getirilmiş olması ulusal ve de evrensel kültür açısından mutluluk verici bir aşamadır."

Özdemir Özbay

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.

Web sitemizde yer alan kitapların tamamı orjinal olduğu gibi bazen sahaflardan sizin için tedarik ettiğimiz baskısı uzun yıllar önce yapılmış kitaplarında satışı yapılmaktadır. Söz konusu ürünlerin sahaflardan temin edilmiş olanları ürün detay safasında yer alan "Ürün Açıklaması" bölümünde ayrıca belirtilmektedir. Saat 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün, bu saatten sonra verilen siparişler bir sonraki gün işleme alınır. Hafta sonu verilen siparişlerin tamamı bir sonraki iş günü işleme alınmaktadır. Teslimatınız Kargo firmasına göre değişkenlik gösterir. Bulunduğunuz bölgeye göre ortalama 1-3 iş günü içerisinde siparişiniz adresinize teslim edilmiş olur.

Kargo ve İade

Kargo bedeli alıcı tarafından karşılanmaktadır. Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.

Bu Ürünlerde İlginizi Çekebilir.


%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

Sakarya Mah. Tekin Sk. No:17 Hamamönü Mevkii Altındağ / ANKARA..

0 312 419 73 30
kafdav@kafdavyayincilik.com
Online İşlemler

E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya`da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır..

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.