Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın
Hakkımızda

KAFDAV YAYINCILIK İŞLETMESİ

Kafdav Yayıncılık İşletmesi 2004 yılında Kafkas Araştırma Kültür ve Dayanışma Vakfı (www.kafdav.org.tr) bünyesinde vakfın gelirlerini artırmak amacıyla "Kafdav Yayımcılık Eğitim Turizm ve Sosyal Tesisler İşletmesi“ adıyla kurulmuştur. 

İşletmemiz bu güne kadar çeşitli konularda 50'nin üzerinde eserin basımını gerçekleştirmiştir. İşletmemiz, Kültür Bakanlığı nezdinde tescilli, her türlü materyalin basımı hakkına sahip sertifikalı bir Yayıncı-Dağıtımcı kuruluştur. Kuruluşunda yer alan amaç ve bilgiler aşağıda sıralanmıştır.

Vakıf gelirlerini artırmak, vakıf üyelerinin çeşitli kültürel ve ihtiyaçlarını karşılamak ve faaliyetlerine olanak sağlamak amacıyla 625 sayılı kanun ve ona bağlı diğer yönetmelikler dahilinde kreş, anaokulu, öğrenci yurdu, müzik evi, müze, huzur evi ile dershane, kurs, kreş, anaokulu ve eğitim merkezi niteliği taşıyan özel eğitim öğretim kurumlarını kurmak açmak işletmek.Bireylere ve kurumlara yönelik eğitim hizmetleri üretmek geliştirmek ve sunmak, ilgili mercilerden izin alarak bilcümle eğitimle ilgili kitap mecmua, dergi, her türlü araç ve gereçlerin alım satım ithalat ve ihracatını yapmak. Her türlü yabancı dilde hazırlanmış kitap sözlük ansiklopedi dergi gazete broşür müzik kasetleri, CD, DVD ve benzeri yayınları basmak, bastırmak, telif haklarını satın almak, kullanmak, devralmak,devretmek pazarlamasını yapmak. Basım ve yayınla ilgili her türlü tesisi kurmak, işletmek bilimsel sanatsal tarih ve kültürel alanlarda  kitap dergi, gazete CD, DVD, film üretmek ve pazarlamasını yapmak.

Kafkas tarihi ve kültürü ile ilgili araştırmacılara kaynak olmak üzere Vakıf Bilim Kurulu tarafından belirlenecek yerli ve yabancı dillerde yayınlanmış her türlü kitap, makale, gazete, dergi broşür belge, CD,DVD, kaset ve benzeri her türlü materyalin mevcut olduğu bir arşiv ve dökümantasyon merkezi, bilimsel araştırma merkezi kurmak ve küçük bedellerle de olsa ücreti mukabili hizmete sunmak. Kafkas kültür yaşamının parçası olmuş her türlü objeyi içeren bir Kafkas Kültür Müzesi kurup işletmek,

Vakfın sahip olduğu veya üçüncü şahıslara ait sosyal turistik ve spor tesisleri niteliğindeki dinlenme merkezleri, otelleri, motelleri, tatil köyleri, kamp yerleri, lokal, lokanta, restoran, bar, disko, kapalı ve açık otopark işletmelerini veya benzeri tesis ve yerleri turizm amaçlı mağazaları marketleri ve alışveriş merkezlerini kiralar, kurar, inşa eder, inşa ettirir veya satın alarak, işletir veya kiraya verir, devreder veya satabilir. Ayrıca, fuar, sergi, festival, konserler, tiyatro grup ve eğlence organizasyonu  gibi sanatsal ve sosyal faaliyetleri gerçekleştirir, düzenler, organizasyonu yapar ve aracı olur. Bu faaliyetleri gerçekleştirmek için gerekli mekanları kiralar, inşa eder veya ettirir ya da satın alarak faaliyetleri gerçekleştirir. Sahip olduğu bu gibi mekanları kiraya verebilir devredebilir ve satabilir.

Yurt içinde ve dışında turizm faaliyetleri gerçekleştirebilmek için yurt içinde veya dışında turizm acentalığı kurabilir kurulu olanlara ortak olabilir. Yurtiçinde ve dışında turist gönderebileceği gibi bunların rehberlik hizmetlerini de yaparak, turlar düzenleyerek, faaliyette bulunur. Hava, kara ve deniz nakil araçları iktisap edebileceği gibi bunları kiralayabilir, amacına uygun kullanabilir, üçüncü kişilere kiralayabilir veya satabilir. Uluslar arası yurtiçi yurtdışı hava, kara ve deniz yolları ile ilgili her türlü turizm seyahat ve nakliyat işletmeciliği yapabilir, kurulu olanlara ortak olabilir veya temsilciliğini ve acentalığını kurar ve faaliyetlerini yapar, işletir ya da temsilcilik ve acentalık verir, kiralar, devreder veya üçüncü şahıslara yaptırır.”

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.

Size yardımcı olmamızı ister misiniz?

X

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.

Detaylı bilgiye Aydınlatma Metni sayfamızdan erişebilirsiniz.