Hesap Ayarlarınız

Sn. aşağıdan hesabınızla ilgili işlemlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 64,330.87 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Araştırma

Görseller Yükleniyor
Çerkes Kimliği Türkiye`nin Sorunları
  • Karşılaştırma Listenize Ekleyin
  • Fiyat Düşünce Bana Bildir
  • Alarm Listenize Ekleyin
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ürün Yorumları
  • Kargo ve Ödeme

Yazar: Yalçın Karadaş
Sayfa Sayısı: 256
Basım Tarihi: 2009
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Boyut: 13,5 x 19,5 cm
Dil: Türkçe
Cilt Tipi: Karton Kapak
ISBN: 978-975-431-176-1


Yalçın Karadaş Çerkes Kimliği konusunu işlerken Türkiye ve Dünya sorunlarını da sorgulamaktadır. Gezegenimizin emperyalist-kapitalist hegemonlar tarafından biçimlendirilmek istendiği bir süreçte; "ulusların kendi kaderini özgürce tayin, tespit ve ayrılma" gibi temel, evrensel hakları çok yönlü bakış açısıyla tartışılmaktadır. Sosyal sınıf ve sosyolojik emekçi halk gerçekliğini temel almayan değerlendirmeler eksiklidir. Nesnel gerçekliği tam olarak yansıtmamaktadır. Bu gerçeklik gözetilmeyip bilimsel yöntem dışı değerlendirmeler doğal olarak din ve etnisiteye dayalı biçimlere kolayca bürünebilmektedir.

İngiliz emperyalizminin çıkar ve yönlendirmesi ile hareket eden, Dünyanın en gerici sistemi olan, Çarlık Otokrasisi ile Osmanlı Devleti arasında "sosyal kaderi" belirlenen Çerkeş halkı da örsle çekiç arasında kalarak ulusal, sosyal ve evrensel kurtuluş yolunda çok büyük travmalar, dram ve trajediler yaşamış bir halktır. Sovyetler Birliği deneyiminde de halkların ulusal-sosyal kurtuluşu yolunda önemli adımlar atılmakla birlikte büyük yanlışlıklar yapıldığını söylemek de bizim sorumluluğumuzdur.

Çerkes halkının büyük bir bölümü bulunduğumuz coğrafyada yaşamaktadır. Çerkesler anavatanları Kafkasya'da ve Türkiye'de çok yönlü ve karmaşık sorunlarla karşılaşmaktadır. Tarihi, coğrafyası, dili, kültür ve ilerici gelenekleri bulunan tüm emekçi halklar gibi Çerkesler de yaşadıkları sorunlarını tartışmakta ve bir "çıkış yolu" aramaktadırlar. Yalçın Karadaş, kara-gerici ve ırkçı yaklaşımlardan arınmış, ilerici, barışçı ve demokrat kimliği ile bu türden arayış ve yönelişlerin içinden gelen biridir. Konuyu ve sorunları tartışmakta; iddialarının arkasında durmaktadır. O aynı zamanda yaşadığımız coğrafyadaki sosyal, kültürel sorunlara karşı da son derece duyarlı bir yazardır. Yazar, elimizdeki kitabıyla halkların tarih ve kültürlerine ilişkin yazılarına eleştirel katkı getirmesini dilemektedir.

Yaşadığımız coğrafyadaki tüm halkların kendi anadillerinde konuşması, tarih, dil, kültürlerini geliştirip koruması ve kendi aydınlanmasını gerçekleştirmesi son derece önemlidir.

Kapitalist yabancılaştırma ile Batı'nın yoz ve kozmopolit "kültür" politikalarının geri teptirilmesi bu temelde bir anlam kazanacaktır.

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.

Web sitemizde yer alan kitapların tamamı orjinal olduğu gibi bazen sahaflardan sizin için tedarik ettiğimiz baskısı uzun yıllar önce yapılmış kitaplarında satışı yapılmaktadır. Söz konusu ürünlerin sahaflardan temin edilmiş olanları ürün detay safasında yer alan "Ürün Açıklaması" bölümünde ayrıca belirtilmektedir. Saat 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün, bu saatten sonra verilen siparişler bir sonraki gün işleme alınır. Hafta sonu verilen siparişlerin tamamı bir sonraki iş günü işleme alınmaktadır. Teslimatınız Kargo firmasına göre değişkenlik gösterir. Bulunduğunuz bölgeye göre ortalama 1-3 iş günü içerisinde siparişiniz adresinize teslim edilmiş olur.

Kargo ve İade

Kargo bedeli alıcı tarafından karşılanmaktadır. Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.

Bu Ürünlerde İlginizi Çekebilir.


%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

Sakarya Mah. Tekin Sk. No:17 Hamamönü Mevkii Altındağ / ANKARA..

0 312 419 73 30
kafdav@kafdavyayincilik.com
Online İşlemler

E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya`da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır..

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.