Hesap Ayarlarınız

Sn. aşağıdan hesabınızla ilgili işlemlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Alışverişlerinizden toplam TL puanınız mevcut.

Bu güne kadar toplam 58,683.42 TL tutarında alışveriş yaptınız.

Arkeoloji

Görseller Yükleniyor
İskitlerden Erken Alanlara Kuzey Kafkasya
  • Karşılaştırma Listenize Ekleyin
  • Fiyat Düşünce Bana Bildir
  • Alarm Listenize Ekleyin
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ürün Yorumları
  • Kargo ve Ödeme

 

Yazar: Alan A. Tuallagov
Çeviri: Orhan Uravelli
Sayfa Sayısı: 432
Basım Tarihi: 2017
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Boyut: 16 x 24 cm
Dil: Türkçe
Cilt Tipi: Karton Kapak
ISBN: 978-975-2403-00-0


Bu çalışmada, Kuzey Kafkasya’da Erken Demir Çağı’nda İran dilleri konuşan göçebe toplulukların tarihiyle ilgili bilinmeyen şeyler açıklığa kavuşturma hedeflenmiştir. Şimdiye kadar bu dönemden önceki Kuzey Kafkasya tarihi sadece arkeolojik kaynaklara dayanılarak anlatılmıştı. Daha önce bu bölgelerde yaşamış kavimlerin adları tam olarak belirlenememişti. Dolayısıyla onların tarihinde birçok önemli nokta, tarihi bilgiler dışında kalmaktaydı. Bu halkların yaşam tarzlarındaki birçok yönünü genel çerçevede değerlendirmeyi sadece arkeolojik araştırmalar sağlayamayabiliyor. Buna karşın, bugüne kadar elde edilmiş arkeolojik verileri hesaba katmadan, bizi ilgilendiren dönemde Kuzey Kafkasya bölgesinde yaşamış olan antik etnik grupların aralarındaki karşılıklı ilişki süreçler hakkında tarafsız bir değerlendirme de yapmak mümkün değildir.
İran dili konuşan göçebe toplulukların Kuzey Kafkasya’ya nüfuz etmeleri ve yerli halkın arasında eriyerek burayı yurt edinmeleri, tesadüfen ilk yazılı kanıtların ortaya çıktığı dönemlere rastlar. Yerli halkların Erken Demir Çağı’nda yaygın bir yazıları yoktu. Dolayısı ile  onlar hakkında ki, bilgilerimiz, eski Yunan ve Romalı yazarlardan günümüze kadar gelebilmiş bölük pörçük çeşitli kaynaklarla sınırlıdır. Bahse konu o göçebe toplulukları bir kısım yerli halklarla bir arada önce Kimmer, daha sonra da İskit, Savromat, Sarmat ve Alanlar adlarını taşıyan halklar olduğunu aynı kaynaklardan öğreniyoruz. Kuzey Kafkasya onların bir kısmına geçici, bir kısmına ise kalıcı yurt oldu. Bu göçebe kavimlerin etkin faaliyetleri bölge dışına da taştığından, onlar hakkında bilgiler, önce Asur, daha sonra Güney Kafkasya ve diğer yazılı kaynaklarda da yer almıştır.

 

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.

Web sitemizde yer alan kitapların tamamı orjinal olduğu gibi bazen sahaflardan sizin için tedarik ettiğimiz baskısı uzun yıllar önce yapılmış kitaplarında satışı yapılmaktadır. Söz konusu ürünlerin sahaflardan temin edilmiş olanları ürün detay safasında yer alan "Ürün Açıklaması" bölümünde ayrıca belirtilmektedir. Saat 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün, bu saatten sonra verilen siparişler bir sonraki gün işleme alınır. Hafta sonu verilen siparişlerin tamamı bir sonraki iş günü işleme alınmaktadır. Teslimatınız Kargo firmasına göre değişkenlik gösterir. Bulunduğunuz bölgeye göre ortalama 1-3 iş günü içerisinde siparişiniz adresinize teslim edilmiş olur.

Kargo ve İade

Kargo bedeli alıcı tarafından karşılanmaktadır. Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.

Bu Ürünlerde İlginizi Çekebilir.


%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

Sakarya Mah. Tekin Sk. No:17 Hamamönü Mevkii Altındağ / ANKARA..

0 312 419 73 30
kafdav@kafdavyayincilik.com
Online İşlemler

E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya`da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır..

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.